pl de en ru
Slide 1 Slide 0 Slide 2 Slide 3 Slide 3 Slide 3
Example Frame

Wojna bez retuszu. Recenzja filmu "1917"

Wojna bez retuszu. Recenzja filmu "1917" Na wojennych zgliszczach i w oparach bitewnego kurzu Sam Mendes mozolnie wykuwa pomnik ludzkiej odwagi i bezwarunkowego poświęcenia, który wprost olśniewa wizualną perfekcją, a jednocześnie nie kłuje w oczy zbędnym patosem. Wysuwający się na czoło oscarowego peletonu "1917" ukazuje wojnę jako wyjałowioną i splądrowaną "ziemię niczyją", którą nikt już się nie interesuje, a wokół której przelano tyle niepotrzebnej krwi. Nawet siedząc wygodnie w kinowych okopach, można poczuć żar piekła, które zgotowano milionom żołnierzy i cywilów.

Data 23/01/2020

---

Planuj tydzień: Pink Floyd, Hevelianum

Planuj tydzień: Pink Floyd, Hevelianum Styczeń powoli się kończy, a wydarzeń w naszym kalendarzu przybywa. W nadchodzącym tygodniu czekają nas nie tylko koncerty, ale też huczne urodziny Heweliusza czy targi dla przyszłych par młodych.

Data 23/01/2020

---

Sohayo: Internet działa jak soczewka

Sohayo: Internet działa jak soczewka Aleksandra Aleszewicz z Trójmiasta na swoim kanale "Sohayo Official" łączy żywioły. Filmy o naukowym i psychologicznym zacięciu przeplata z groteskowymi vlogami z codziennego życia. Wszystko to doprawia ciętym i ironicznym humorem. Mieliśmy okazję porozmawiać o jej działalności, a także społeczności, którą wokół siebie stworzyła.

Data 23/01/2020

---

Impreza w lokalu: kluby i domki imprezowe

Impreza w lokalu: kluby i domki imprezowe Pomysłów na to, gdzie urządzić imprezę, jest wiele. Trwający właśnie okres karnawału zachęca do spotkań w szerszym gronie. Nie zawsze jednak mamy warunki, a przede wszystkim ochotę, aby zapraszać gości do własnego mieszkania, przejmować się gotowaniem i późniejszym sprzątaniem, zwłaszcza że w Trójmieście jest w czym wybierać. Przyjrzeliśmy się specyfice, warunkom i kosztom, z jakimi trzeba się liczyć, decydując się na imprezę w lokalu. Poprzednio opisywaliśmy trójmiejskie puby, browary i drink-bary, teraz kolej na kluby i domki imprezowe.

Data 22/01/2020

---

Dokąd na gorącą czekoladę?

Dokąd na gorącą czekoladę? Chociaż zima w tym roku nie jest ani zimna, ani biała, rozglądamy się za miejscami, gdzie można napić się pysznej, gorącej czekolady. Gdy na zewnątrz wciąż ponura aura, filiżanka gęstego, słodkiego napoju może wyraźnie poprawić humor. Poznajcie trójmiejskie lokale, do których warto zajrzeć, by spróbować tego przysmaku.

Data 22/01/2020

---

Slamy poetyckie w Trójmieście

Slamy poetyckie w Trójmieście Slamy poetyckie, czyli słowne "bitwy poetów", odbywają się w Trójmieście już od ponad 10 lat i z roku na rok zyskują na popularności. W przeciwieństwie do wieczorów poetyckich slamy czynnie angażują publiczność, która za pomocą głosowania wybiera zwycięzcę poetyckich potyczek. Obcowanie z literaturą miesza się tu z dużą dawką śmiechu i dobrej zabawy.

Data 21/01/2020

---

Letnie Napięcie: koncert Nosowskiej

Letnie Napięcie: koncert Nosowskiej Na początku stycznia informowaliśmy, że na terenach postoczniowych w Gdańsku, tuż przy B90 i ulicy Elektryków, odbywać się będzie cykl letnich koncertów "pod chmurką". Organizatorzy obiecali zapraszać ważnych i cenionych obecnie wykonawców, także niszowych. Dziś już wiemy, że w ramach Letniego Napięcia wystąpi m.in. Taco Hemingway - koncert odbędzie się 20 sierpnia, a sprzedaż biletów ruszy w czwartek, 16 stycznia, o godz. 12. Kolejne ogłoszenia wkrótce.

Data 20/01/2020

---

Koncert: Cugowski, Szpak i Kwiatkowski

Koncert: Cugowski, Szpak i Kwiatkowski W ramach koncertu Atmasfera Exclusive, na jednej scenie stanęło trzech znanych wokalistów i jednocześnie trenerów programów muzycznych typu talent show - Piotr Cugowski, Michał Szpak i Dawid Kwiatkowski. Każdy z nich zaprosił do współpracy jedną podopieczną - uczestniczkę wspomnianych programów. Koncert, poza dostarczeniem rozrywki, miał jeszcze dwa wymiary - edukacyjny i charytatywny. Ergo Arena nie wypełniła się co prawda do ostatniego miejsca, ale wszystkie dolne trybuny i połowa płyty były zajęte.

Data 19/01/2020

---

Julia Antolak: Szachy są bardzo chaotyczne

Julia Antolak: Szachy są bardzo chaotyczne Julia Antolak ma zaledwie 20 lat, a już może się poszczycić mistrzowską klasą sportową, kilkunastoletnim doświadczeniem i sporą kolekcją medali. Dzięki grze w szachy odwiedziła m.in. Afrykę i Amerykę Południową, a w tym roku wybiera się na Mistrzostwa Świata do Indii. W rozmowie z nami opowiada o swoich początkach, wyjazdach, treningach i o tym, dlaczego wybrała nietypowy, jak na szachistkę, kierunek studiów.

Data 18/01/2020

---

Recenzja filmu "Psy 3. W imię zasad"

Recenzja filmu "Psy 3. W imię zasad" Przed komisją weryfikacyjną znów staje Franciszek Maurer, były ubek i policjant, eks-więzień, który po 25 latach wychodzi na wolność. Zamiast senatora Wencela tym razem w komisji zasiada pokaźne grono miłośników klasyki polskiego kina sensacyjnego lat 90. Niestety, weryfikacja jest negatywna. "Psy 3" bowiem to zlepiony z sentymentów i niedopracowanych pomysłów obraz, który jest jedynie pożółkłą kopią oryginału. Sprawdza się tylko jako dość przeciętne kino gangsterskie.

Data 17/01/2020

---

Informacje pochodzą ze strony Trojmiasto.pl: Rozrywka
Copyright© Willa Preludium 2012
Design: